Toote pakenditega seotud küsimused

Kes on tootja?

Sageli, eriti kui räägitakse kaupluse omatoodetest (Private label), tekib küsimus, kas toode on valmistatud Eestis ja Eesti tootja poolt. Selgusele aitab jõuda toote pakendil olev märgistus.
Vastavalt Toiduseadusele kantakse piimatoodete pakendile Tervisemärk. Tervisemärk näitab toidu ja selle valmistamiseks kasutatud toidutoorme ning asjaomase käitlemisettevõtte vastavust Toiduseaduse poolt esitatud hügieeni- jne nõuetele.

Loe lisaks

Mida tähendab ristkülik toote pakendil?

Kas Sina tead, miks on piima-kommi- mahla-limonaadi- hambapasta jne jne pakkide etiketi tagaküljel ristkülik?

Ristkülik pakendi tagaküljel on märk pakkimismasina fotosilmale, mis annab masinale info, kust pakend lõppeb ja algab uus. Selline märk on kõigil rulli-pakendimaterjalidel, piimatööstuses ka näiteks kohukestel, võil, kohupiimal ja pudelietikettidel ( vt näiteks ka Värska või muud pudelijoogid) ning sellel pole mitte mingisugust seost toote sisu või koostisega.

Loe lisaks

Kuhu viia tühi piimapudel?

Farmi piimapudelid ei kuulu aga pandisüsteemi alla, mis tähendab, et neid ostes ei pea erinevalt limonaadi- või õllepudelist lisaraha maksma, samuti on kindlaks tehtud, et pandimärkidega pakendite kogumine on keeruka masinapargi ning spetsiifiliste nõuete tõttu ka oluliselt keskkonnavaenulikum.

Loe lisaks

Mille poolest erineb uus FARMI Pure-Pak® tavapärasest?

Farmi tõi Eestis esimesena turule jogurtid uues, innovaatilises 1 kg perepakis. Kui jogurt hakkab otsa saama, saab uue pakendi spetsiaalsete voltimisjoonte järgi kokku voltida. Nii saab jogurtipakist kätte märksa rohkem jogurtit, mis aitab vältida toidu raiskamist. Kokkuvolditud jogurtipakk võtab prügikastis vähem ruumi ja vähendab tekkiva prügi kogust.

Loe lisaks

AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee